Laddar

Produkten du söker finns tyvärr ej

Det innebär att den troligtvis har slutat produceras eller att vi inte kan köpa den från vår leverantör.
Om det finns en liknande produkt visar vi den här.
Hoppas den ska passa!


Osäker? Vi hjälper dig gärna med fler tips och råd.
Du är varmt välkommen att höra av dig till oss!
036 - 34 45 62webshop@hudoteket.se

Medelbetyg 5 av 5 Antal betyg 2

Biodroga Cleansing Oil Very Dry Skin

Beskrivning
Härlig mjukgörande rengöringsolja för den torra huden. För vem? Passar en känslig och torr hud
 
Egenskaper: Vattenlöslig olja som löddrar och enkelt sköljs bort med vatten. Bevarar den naturliga syramanteln och hudens jämvikt. innehåller inga konserveringsmedel och är därför perfekt för den känsliga huden och för att ta bort ögonmakeup.
 
Användning: Fördela jämnt på torr hud och massera in mjuk med fuktade fingrar. Skölj noggrant med kallt vatten och avsluta med ansiktsvattnet Lotion Mild.
 
Storlek: 200 ml
Egenskaper
Kategori: Rengöring
Hudtyp: Känslig hud, Torr hud
Hudtillstånd: Fuktfattig hud, Rodnad, Stressad hud
Konsistens: Olja
Om märket (GPSR)
BIO (= ekologiska ingredienser), DROGA (= effektiva ämnen) visar vad Biodroga står för: fri från onödiga tillsatser och fokus på hudkompatibilitet. Rena produkter med så naturliga ingredienser som möjligt. Elimineringar av bland annat parabener, mineraloljor, mikroplaster, PEG, cykliska silikoner. Sedan 1959 har vi på Biodroga förenats av tron på äkta skönhet – en unik kraft, långt borta från överdrivna skönhetsideal. Vi samlar kunskap och idéer och arbetar nära experter från vetenskap till produktion. Vi utvecklar de mest verksamma produkterna, holistiska behandlingar och vi erbjuder unika stunder av vård. Biodroga ger dig unika, aktiva komplex som är skräddarsydda efter individuella behov. Dermatologiskt beprövade produkter med synligt effektiva resultat för en frisk och vacker hud.
Kundomdömen
Medelbetyg 5 av 5 Antal betyg 2
För att lämna ett omdöme bör du tidigare köpt denna produkt samt logga in på din kundprofil.
Omdöme 5 av 5
Eva-Maria
|
2021-02-24
Detta är en av de bästa rengöringsoljorna jag har testat och jag har testat många! Första gången jag testar något från Biodroga och jag är positivt överraskad. Den känns skön på huden och luktar gott och torkar inte ut min 55+hud. Mycket bra pris därtill och dryg så jag kommer köpa en ny när jag gjort slut på flaskan.
Omdöme 5 av 5
Olga
|
2020-12-18
Huden känns så len och ren efter användningen. Lämnar inga sminkrester, torkar inte ut. Perfekt i vintertid.

Fler produkter från Biodroga

Andra har även köpt

Logga in

Webbshop


Du blir automatiskt medlem vid ditt första köp.

Salong

Eller läs mer på vår bokningssida. Du kan även logga in ovan för att omboka eller avboka en bokad tid.

Vill du ha erbjudanden, nyheter och beauty-inspo?

Du kan både prenumerera på vårt nyhetsmejl för webben och våra lokala nyhetsmejl för Jönköping eller Malmö.

Välj vilken lista du vill prenumerera på:

Läs vår integritetspolicy här.

Vårt lägsta pris 1-30 dagar innan prissänkning:

OBS. Priset är det lägsta pris som tillämpats för produkten 1-30 dagar innan den aktuella prissänkningen genomfördes. Undantaget är om gradvisa sänkningar gjorts, då visas det lägsta priset 1-30 dagar innan den första prissänkningen.
Boka tid

Välj plats

Eller läs mer på vår bokningssida. Du kan även logga in ovan för att omboka eller avboka en bokad tid.