Marc Inbane La Hydratan Protective Moisturizer SPF 10

- Beskrivning
- Om märket
- Köpinformation
Egenskaper: Cremen är också berikad med UV skydd (SPF 10) vilket hjälper till att skydda huden. Lakritsrot har adderats för att mjukgöra och lugna samt för att ge en mjuk och krämig struktur på produkten. Sheasmör och ett Hygroplex NMF ger fukt vilket resulterar i en hälsosam hud. Denna oljefria produkten med E-, B5- och C vitamin. Din hud får en härlig lyster.
Användning: Använd varje morgon på rengjord hud.
Storlek: 30 ml
Tillverkat i EU? JA
Tillverkande företag: Marc Inbane
Adress: Goirkekanaaldijk 211- 04, 5048 AA, Tilburg
Mail: Info@marcinbane.com
Ansvarig person: Bart Engel
Vi packar normalt ditt paket inom 24 h (helgfria vardagar). Under stora kampanjer och helger så som Black Weekend eller liknande kan ditt paket levereras något senare.
Frakt: Fri frakt över 150 kr
I kassan får du förslag på fraktalternativ som är baserade på vikt och storlek på det du har köpt, samt det postnummer du anger. Vi samarbetar med Postnord, Instabox, BudBee och DB Schenker. Du kan även hämta din order fraktfritt i vårt showroom på Herkulesvägen 6 i Jönköping.
Retur: Klicka här för mer information om byten och returer.
Säkra betalningar: Välj mellan Swish-betalning, kortbetalning, direktbetalning, konto/delbetalning med Klarna eller gratis faktura med Klarna.
Delbetala med . Läs mer om Klarna Konto här.
För fullständiga köpvillkor, läs vidare här>