Laddar
Medelbetyg 5 av 5 Antal betyg 4

By Terry Light Expert Click Brush Foundation 1 Rosy Light

Artnr: 1141451100
  •  Skickas normalt inom 24 h
  •  Fri frakt över 150 kr
  •  Fossilfria box-och hemleveranser
Beskrivning
Detta är en perfekt foundation för dig som vill att det ska gå snabbt, eller som ofta är på språng. By Terry Light-Expert Click Brush verkar som highlighter, skulpterar och blandar ut. Den uppfyller enastående mångsidighet och en önskan om naturlig utstrålning. Med en avancerad teknik och formulering är den den perfekta ready-to-use produkten. För vem? Alla hudtyper.

Egenskaper: Med bara ett klick avslöjas den perfekta dosen av korrigerande ljusprismor, kamouflerande mikropigment och mineralpuder. IMC® - Intensiv Mimetic kamouflage– tekniken överförs via borsten för att dölja ojämnheter och skönhetsfläckar. By Terry Light-Expert Click Brush har korrigerande ljusprismor som ger huden en helt ny definition av jämnhet. Finfördelade mikropigment ger huden en naturlig strålande lyster.

Mineralpudret appliceras fjäderlätt på huden och smälter in för att skapa en bekväm och silkeslen naturlig slöja, som samtidigt håller huden återfuktad hela dagen. Lyft på locket för att avslöja den nydesignade kabukiborsten skapad för professionell precision. Den snedskurna borsten
med korta, mjuka och smidiga strån anpassar sig till ansiktets alla former för ett felfritt resultat.

Tack vare dess avancerade formulering ger By Terry Light-Expert Click Brush en fjäderlätt känsla som arbetar tillsammans med hudens egna struktur. Den döljer porer och linjer för ett fräscht, naturligt och professionellt resultat.

Användning: Klicka och placera borsten på ansiktet. Applicera med lätta drag från mitten och utåt och arbeta in den med borsthuvudet. Idealisk för att fräscha upp befintlig make-up, även efter att puder har applicerats. Detta gör By Terry Light-Expert Click Brush till den ultimata produkten on-the-go! Borsthuvudet är avtagbart för enkel rengöring med ett milt schampo.

Storlek: 19,5 ml
Egenskaper
Kategori: Foundation
Hudtyp: Fet hud, Känslig hud, Kombinerad hud, Mogen hud, Normal hud, Torr hud
Konsistens: Creme
Täckning: Mediumtäckning
Finish: Naturlig finish
Om märket (GPSR)
By Terry är ett franskt premiumskönhetsmärke som riktar sig till kvinnor i olika stadier i livet.
Deras lyxiga produkter är innovativa, praktiska och mångsidiga. Från deras prisbelönta hyaluronsyrabaserade löspuder, till mascara som ger maximala fransar, kommer du att upptäcka ett brett utbud av hudräddare och makeup för att förbättra din naturliga skönhet. En frisk och strålande hud har alltid varit Terry de Gunzburgs tanke när hon tar fram olika produkter. Produkterna doftar behagligt av ros som lugnar sinnena. Detta är ett premiummärke som verkligen ger resultat och som är mycket vackert att titta på med sina exklusiva förpackningar.

Kontakt:

Dermarome AB

Terry de Gunzburg

Jentry (UK) Ltd, 4th floor, 52A Cromwell Road, London SW7 5BE

help@byterry.com

www.byterry.com

Köpinformation
Leveranstid: 2-4 arbetsdagar

Vi packar normalt ditt paket inom 24 h (helgfria vardagar). Under stora kampanjer och helger så som Black Week eller liknande kan ditt paket levereras något senare.

 
Frakt: Fri frakt över 150 kr

I kassan får du förslag på fraktalternativ som är baserade på vikt och storlek på det du har köpt, samt det postnummer du anger. Vi samarbetar med Postnord, Instabox, BudBee och DB Schenker. Du kan även hämta din order fraktfritt i vårt showroom på Herkulesvägen 6 i Jönköping. 

Returer

 Läs mer om byten och returer på Hudoteket.

Säkra betalningar

Välj mellan Swish-betalning, kortbetalning, direktbetalning, konto/delbetalning med Klarna eller gratis faktura med Klarna.

Handla tryggt med Klarna

Hos oss väljer du själv hur du vill betala – direkt, senare eller lite i taget. Med Klarna får du alltid hem dina produkter innan du betalar, och du kan enkelt samla dina köp på en månadsfaktura eller välja att delbetala i den takt som passar dig. En sedvanlig kreditprövning kan göras vid faktura- eller delbetalning.

Läs mer om Klarnas betalningsalternativ och villkor på klarna.com/se

Rådgivning

Är du osäker på ditt köp? Konsultera gärna med någon av våra hudterapeuter eller frisörer. De finns på 036- 34 45 62 eller webshop@hudoteket.se må-tors 8-18 samt fre 8-16 helgfria dagar. 

Till våra fullständiga köpvillkor.
Kundomdömen
Medelbetyg 5 av 5 Antal betyg 4
För att lämna ett omdöme bör du tidigare köpt denna produkt samt logga in på din kundprofil.
Omdöme 5 av 5
Maria
|
2017-11-12
En lurig foundation. Man applicerar och tänker
Omdöme 5 av 5
Nanna
|
2015-12-12
Jag brukar ha rätt täckande foundations och var rädd att denna skulle vara för lätt för mig men trots att Konsistensen känns tunn så är ändå täckande! Ger ett naturlig resultat och är perfekt för att ha med i väskan för touch-ups!
Omdöme 5 av 5
|
2015-12-10
Bästa foundation jag någonsin har prövat. Lägger sig så tunt men täcker ändå. Ger en helt naturligt look. OAO!!!!

Tips från flödet @hudoteket

Fler produkter från By Terry

Andra har även köpt

Logga in

Webbshop


Du blir automatiskt medlem vid ditt första köp.

Salong

Eller läs mer på vår bokningssida. Du kan även logga in ovan för att omboka eller avboka en bokad tid.

Vill du ha erbjudanden, nyheter och beauty-inspo?

Du kan både prenumerera på vårt nyhetsmejl för webben och våra lokala nyhetsmejl för Jönköping eller Malmö.

Välj vilken lista du vill prenumerera på:

Läs vår integritetspolicy här.

Vårt lägsta pris 1-30 dagar innan prissänkning:

OBS. Priset är det lägsta pris som tillämpats för produkten 1-30 dagar innan den aktuella prissänkningen genomfördes. Undantaget är om gradvisa sänkningar gjorts, då visas det lägsta priset 1-30 dagar innan den första prissänkningen.
Boka tid

Välj plats

Eller läs mer på vår bokningssida. Du kan även logga in ovan för att omboka eller avboka en bokad tid.